Navštívte Ekoklub Oáza

Ponuky pre MŠ a ZŠ

1, EKOLOGICKÉ PESTOVANIE 


Workshop Ekologické pestovanie, vhodné pre deti z MŠ vo veku od 3 rokov a pre žiakov ZŠ (sadenie, polievanie, zber a spracovanie úrody, zvyšok času hranie sa na ihrisku a v hlinenom domčeku). Ochutnávka úrody, miniobčerstvenie, pitný režim a sprievodca sú v cene. Počet detí v skupine max. 15, potrebný je pedagogický alebo rodičovský dozor.

Cena za skupinu je 30e/ jednorázový vstup

Trvanie cca 2hodiny, od marca do októbra. V čase od 8,30h do 15,30h. Potrebné je nahlásiť sa vždy dopredu.


2,Tvorivé dielne

Na výber je z viacerých tematických okruhov, potrebné je vždy dohodnúť vopred a my vám program "ušijeme na mieru" podľa veku detí a podľa ročného obdobia.

V cene je miniobčerstvenie, pitný režim, pomôcky a lektor. Počet detí v skupine max. 15, potrebný je pedagogický alebo rodičovský dozor. 

Cena za skupinu je 30e/ jednorázový vstup. Doba trvania cca 2hodiny. Celoročne

Na tvorivé dielne výber z rôznych tém:

  • Recyklovanie -  v ponuke je viac možností: recyklovanie z textilu, plastových fliaš, pneumatík, dreva a.i. (aktivitu prispôsobíme veku, sezóne a počtu detí) podľa dohody. 
  • Plstenie - tradičné remeslo s ovčou vlnou. Ako využiť vlnu, ako sňou tvoriť a pracovať a čo všetko si z nej vieme vyrobiť? napr kľúčenku, obal na mobil, čelenky, vrkoče alebo plstené mydielka? jednoducho samé zaujímavosti :) 
  • Tvorba s hlinou - výrobky z hliny, alebo stavba? ako nato? ako si hlinu pripravíme? prečo k miešaniu potrebujeme nohy? :) aj toto sa dozviete a vyskúšate :)
  • Tvorba s drevom - malý či veľký? to je jedno, všetci to zvládneme! ako pribiť klinec, vyskúšať si pílku, dlabátko? ako vyrobiť drevené puzzle, náhrdelníky, či fotorámik? s náradím aj bez, z papekov, prútov či zo zvyškov dreva? na tvorivých dielňach sa spolu naučíme aj toto.3, Výlety a zážitkové programy

Na zážitkových programoch deti objavujú okolitú prírodu a učíme ich láske k nej a k všetkému živému. V blízkosti nášho klubu si vyberáme rôzne trasy - do lesa, ku vode alebo na lúku.

 Do prírody chodíme za každého počasia, aj keď prší, sneží je blato alebo slnečno. V prípade veľkých lejakov a mrazov vám radi  navrhneme inú variantu.


Priamo v klube Oáza objavujeme, hráme sa, tvoríme a pracujeme. Týmto deti učíme remeslu, tradíciam, kultúre ale aj jednoduchým pracovným činnostiam už od ranného veku.


Počet detí - neobmedzení, len treba zabezpečiť pedagogický dozor. Doba trvania cca 3hod. počas celého roka. V čase od 8,30 do 15,30 hod., deň si treba dohodnúť vopred cez tel. kontakt 0911 244 390